• Kreta Kreta
  Laguna Balos
 • Kreta Kreta
  Laguna Balos
 • Kreta Kreta
  Wyspa Gramvousa
 • Kreta Kreta
  Laguna Balos
 • Kreta Kreta
  Port w Rethymno
 • Kreta Kreta
  Forteca w Rethymno
 • Kreta Kreta
  Rethymno
 • Kreta Kreta
  Twierdza na wyspie Gramvousa
 • Kreta Kreta
  Hersonissos
 • Kreta Kreta
  Rethymno
 • Kreta Kreta
  Wyspa GramvousaParki Wodne (Wypoczynek)

A może by przez chwilę znowu pobyć dzieckiem... przecież basen nie zawsze musi być kwadratowy. Dzień w parku wodnym to świetna propozycja na sposób na upalny dzień na Krecie. A jest w czym wybierać. Wystarczy strój kąpielowy, ręcznik, krem z filtrem i dobry nastrój. Oferta parków jest bardzo bogata dlatego każdy znajdzie dla siebie kawałek przestrzeni, czy będzie to słodkie lenistwo czy też aktywnie spędzony dzień. Problemem nie będzie też mały głód, iż w czasie pobytu można coś przekąsić na miejscu. Warto zajrzeć przed wyprawą na stronę internetową parku bo możemy się mile zaskoczyć jakąś promocją. Na miejscu, w kolejce do kasy może być już za późno. Chyba, że ktoś planuje zabrać ze sobą podręczną, przenośną drukarkę gdyż promocje wiążą się często z koniecznością wydrukowania promocyjnego kuponu lub biletu. Przeglądając ofertę parków wodnych możemy też zdecydować wcześniej czy korzystniejszą opcją jest dla nas wzrost czy wiek. A następnie wybrać się do miejsca, którego oferta będzie dla nas najkorzystniejsza. Objaśnienie poniżej.

Limnoupolis
Położony w odległości 8 km od miasta Chania w pobliżu Varipetro, zajmuje powierzchnię 15 akrów. Otwarty od maja do października od godziny 10 do 18. Oferta przygotowana została zarówno dla dzieci jak i dorosłych uczestników. Dzieci poniżej 3 lat, osoby powyżej 65 roku życia oraz o ograniczonej sprawności ruchowej mają wstęp wolny. Dostaniemy się bez problemu autobusem KTEL, samochodem prywatnym, rowerem bądź wraz z lokalnym biurem turystycznym. Park zaproponował w 2011 roku zniżkę dla osób które okażą bilet anek lines- 3 euro dorośli, 2 euro każde dziecko. Limnoupolis proponuje różne ceny biletów w zależności czy korzystać będziemy z atrakcji cały dzień czy od godziny 15. W przypadku gdy zdecydujemy się na pierwszy wariant zapłacimy 23 euro za każdy bilet dla dorosłego oraz 17 euro za bilet dla dziecka od 3 do 12 lat. Przy drugim wariancie ceny kształtują się odpowiednio 16 oraz 13 euro. Decyzja jak dużo czasu chcemy przeznaczyć na wodne szaleństwo należy do nas. Park funkcjonuje od czerwca 1997 roku.

Acquau Plus
Położony w Hersonissos, zaledwie 25 minut drogi od lotniska w Heraklionie. Park wodny zajmuje powierzchnię 57 akrów wypełnioną po brzegi różnorodnymi atrakcjami dla całej rodziny. Zakup biletu bezpośrednio ze strony internetowej w 2011 roku pozwolił zaoszczędzić choćby na wodę mineralną. Bilet dla dorosłego 20 euro zamiast 22, dla dziecka od 5 lat do 13 lat 12 euro zamiast 14. Bezpłatny wstęp do królestwa wodnych atrakcji organizatorzy przewidzieli dla dzieci które nie ukonczyły 5 roku życia. Taki już urok bycia najmłodszym.

Watercity
To prawdziwe wodne miasto położone jest w odległości 20 minut od centrum Heraklionu oraz 15 minut od Hersonissos i Malia, w północno-wschodniej części wyspy. Park otwarty jest od godziny 10 do 18:30. W 2011 roku oferta Watercity to opłata za wstęp 22 euro dla dorosłych oraz 16 euro dla dzieci powyżej 90 cm a poniżej 140 cm. Dzieci poniżej 90 cm korzystają z atrakcji bezpłatnie. Niestety nasze czworonożne pupile muszą zostać w domu. Można otrzymać zniżkę 10% drukując kupon ze strony internetowej parku albo 15% kupując z niej bezpośrednio bilet. Pamiętajmy jeden kupon jedna zniżka dla jednej osoby.

Watercity Watercity Watercity
Watercity Watercity Watercity


Dla niezdecydowanych linki do stron parków:
www.limnoupolis.gr
www.acquaplus.gr
www.watercity.gr
Zobacz więcej

Pamiątki z Krety

Co warto przywieźć z Krety? Jaką pamiątke zabrać do Polski? Tradycyjne regionalne produkty z Krety...

więcej

Słownik polsko-grecki

Tłumaczenie polskie i greckie najczęściej używanych słów przy kontaktach z grekami znajdziesz w pomocnym słowniczku...

więcej