• Kreta Kreta
  Laguna Balos
 • Kreta Kreta
  Laguna Balos
 • Kreta Kreta
  Wyspa Gramvousa
 • Kreta Kreta
  Laguna Balos
 • Kreta Kreta
  Port w Rethymno
 • Kreta Kreta
  Forteca w Rethymno
 • Kreta Kreta
  Rethymno
 • Kreta Kreta
  Twierdza na wyspie Gramvousa
 • Kreta Kreta
  Hersonissos
 • Kreta Kreta
  Rethymno
 • Kreta Kreta
  Wyspa GramvousaHersonissos

Hersonissos to miasto położone około czterdzieści minut drogi od lotniska w Heraklionie na północnym wybrzeżu Krety. Stara część miasta wraz dwoma innym malowniczymi miejscowościami Piskopiano i Koutouloufari spogląda ze wzniesienia na zabiegane i tętniące życiem nowe Hersonissos. Na tawerny wypełnione nocą po same brzegi, przemieszczające się w pośpiechu samochody, piaszczyste plaże, luksusowe hotele.


Wyświetl większą mapę


Miasto Hersonissos jest urokliwe jak i każde inne na Krecie. Zbudowane zostało na miejscu starożytnego Chersonesos jeszcze w czasach minojskich. Nie uniknęło ataków zarówno Wenecjan, Turków jak i innego rodzaju piratów. Jego dawni mieszkańcy właśnie w obawie przed tymi ostatnimi ulokowali się bardziej w głąb lądu, na wzniesieniu ale w niedalekiej odległości od portu. Dawało im to większe poczucie bezpieczeństwa oraz dłuższy czas na reakcję i podjęcie słusznej decyzji. A jakie jest dziś? Nurkowanie, windsurfing, plażowanie, paralotniarstwo, golf czy park wodny... wszystko to odnajdziemy w Hersonissos.

Hersonissos Hersonissos Hersonissos
Hersonissos Hersonissos Hersonissos


Niewątpliwie dużą atrakcją Hersonissos jest Aquaworld Aquarium. W jednym miejscu aż tak wiele zwierząt, które można obejrzeć z bliska. Niespieszące się żółwie, zwinne jaszczurki, przyjazne i mniej przyjazne węże, ciekawskie żaby, groźne krokodyle. Do kompletu nie może zabraknąć iguany, kolorowych ryb, ośmiornic i krabów. Czy właśnie tak nie wygląda prawdziwy raj dla fanów podwodnego życia? Miejsce zaprasza nas codziennie od 1 kwietnia do 31 października w godzinach od 10 do 18. Pamiętajmy jednak, iż kwadrans po 17 to godzina do której będziemy mogli wejść by rozpocząć wędrówkę po tej wodnej krainie.

Nasuwają się jeszcze pytania ile będzie kosztowała nas ta przyjemność i gdzie szukać tego raju? W przypadku dorosłych to koszt 6 euro a dzieci 4 euro. Warto zajrzeć wcześniej na stronę Aquaworld Aquarium by wydrukować kupon rabatowy. Możemy zaoszczędzić 1 euro od każdej osoby. Szukając Aquaworld Aquarium zapytajmy o ulicę Filikis Etirias i linię autobusową numer 20. Miłego zwiedzania!

iguana iguana Rozgwiazda
Węże Żółw ŻółwZobacz więcej

Laguna Balos

Wycieczka na Lagunę Balos i Wyspę Gramvoussa - czy właśnie nie tak wygląda prawdziwy raj...

więcej

Ceny wypożyczenia samochodów

Jeśli chcesz zwiedzać Krętę samochodem, sprawdź orientacyjne ceny wypożyczenia samochodów na wyspie...

więcej