• Kreta Kreta
  Laguna Balos
 • Kreta Kreta
  Laguna Balos
 • Kreta Kreta
  Wyspa Gramvousa
 • Kreta Kreta
  Laguna Balos
 • Kreta Kreta
  Port w Rethymno
 • Kreta Kreta
  Forteca w Rethymno
 • Kreta Kreta
  Rethymno
 • Kreta Kreta
  Twierdza na wyspie Gramvousa
 • Kreta Kreta
  Hersonissos
 • Kreta Kreta
  Rethymno
 • Kreta Kreta
  Wyspa GramvousaGrecja

Grecja to piękny i słoneczny kraj europejski. Raj dla turystów szukających początków cywilizacji. To w Grecji na każdym kroku spotykamy się z niezwykłą kulturą antyczną. Tu się narodziła filozofia. Tylko tu smak oliwy z oliwek jest taki intensywny i wyjątkowy. Greccy bogowie i herosi z mitologii nadal objawiają nam miejsce człowieka w świecie oraz historię i porządek tego świata. Nie da się tego nie odczuć podziwiając niezwykłą antyczną architekturę i spuściznę tamtej epoki, której udało się przetrwać do dziś. Grecja to również idea igrzysk olimpijskich odbywających się w Olimpii. To także około 3000 bajecznych wysp rozsianych na morzach Egejskim i Jońskim. Warto wybrać się do Grecji na wakacje i wycieczki. Zwiedzanie tego kraju dostarczy nam niezapomnianych wrażeń, a ilość miejsc i nadmiar atrakcji turystycznych sprawi, że z prawdziwą chęcią i ciekawością będziemy wracać do Grecji.

Akropol i greckie zabytki

Stolicą Grecji są Ateny. To właśnie w tym mieście wapienne wzgórze Akropol kryje najciekawsze zabytki architektoniczne Grecji. Zachwycający Panteon, Erechtejon, Propyleje i Świątynia Ateny Nike wraz z niezwykłymi rzeźbami nie pozwalają oderwać nam od nich oczu. Dostrzegamy i doceniamy kunszt rzeźbiarzy oraz rzemieślników wykonujących te niezwykłe dzieła.

Wyspy Greckie

Największe greckie miasta to poza Atenami również Saloniki, Pireus, Patras, Larisa, Heraklion. Każde z nich ciekawe, inne, potrafi zachwycić. Grecja oprócz części kontynentalnej to również ogromna ilości wysp, a większość z nich jest niezamieszkanych. Przyczyną, która uniemożliwia zasiedlanie wielu z nich jest trudno dostępny brzeg lub brak na niej wody pitnej. Jednak turyści mogą bez przeszkód zwiedzać i odpoczywać na wielu innych wyspach greckich. Trzy największe greckie wyspy to Kreta, Eubea i Rodos. Inne atrakcyjne wyspy to Korfu, Mykonos, Milos, Egina oraz malownicza Santorini. To właśnie urok zabudowy znajdującej się na Santorini z charakterystycznymi niebieskimi dachami na bielonych fasadach domów sprawił, że zdjęcia z tej wyspy znajdują się w większości przewodników oraz na większości kartek pocztowych prezentujących uroki Grecji. Wspaniałe, atrakcyjne plaże to nie jedyny atut tych wysp. To również ciekawa architektura miasteczek portowych i smaczne jedzenie serwowane w lokalnych tawernach.

Wycieczki i wczasy w Grecji

Tak wiele atrakcji turystycznych oferowanych na terenie Grecji sprawia, że w żadnym biurze podróży nie może zabraknąć ofert wczasów, wakacji i wycieczek do Grecji. Bogata oferta turystyczna, niezliczone hotele, pensjonaty oraz schroniska o zróżnicowanym standardzie spotkamy w każdej miejscowości. Te są dobrze skomunikowanie dzięki portom lotniczym i morskim oraz rozwiniętej infrastrukturze transportowej. A to wszystko sprawia, że nie napotkamy problemu, by dotrzeć do wymarzonego miejsca na nasze wakacje.

Zobacz więcej

Wycieczki po Krecie

Dla każdego słowo wypoczynek znaczy coś innego. Kreta to wyspa, która daje bardzo wiele możliwości...

więcej

Wąwóz Samaria

Wąwóz jest jednym z najgłębszych oraz najdłuższych w Europie. Otoczony Parkiem Narodowym Samaria...

więcej